SOBEEEEEEE

Kızılcık surubu adlı blogun sahibesi güzel arkadaşım Senem beni yeni bir oyun icin sobelemis. Arkadaşımın sobesini biraz gecikerek de olsa cevaplayayım.

 

ISIM VEYA LAKABINIZ: Adım Banu; lakaplarım Barni, Barni gaga(teyzemin taktığı ve bu yaşıma kadar kullandığı ve çocukluğumda birkaç arkadaşımın kullandığı lakaplardır)

 

DOGUM YERINIZ: Ankara

 

HOBILERINIZ: Eski para koleksiyonu, kart koleksiyonu, peçete koleksiyonu, pul koleksiyonu yaptım artık yapmıyorum. Fotoğraf çekmek, yeni yemek tarifleri denemek, bazı ufak elişleri yapmak, dergi kitap okumak devam eden hobilerim arasında…

 

EN DEGERLI ÜÇ SEYINIZ: Ailem, sağlığım, kahkaham

 

OLMAZSA OLMAZ DEDIGINIZ SEY: Kahkaha, huzur, muhabbet

 

IDEALINIZ: Kızımın harcadığım ve harcayacağım emekleri boşa çıkarmaması, yeni bir iş ve yeni bir ev sahibi olmak, dünyada planlarım arasında olan yerlere gitmek.

 

ETKILENDIGINIZ BIR KITAP: Okuduğum birçok kitaptan dönem dönem fikri, duygusal  ve yazınsal anlamda etkilendim.

 

EN SEVDIGINIZ SARKI: Tüm zamanlarımın favorileri çok ama en çok; Beatles “Can’t buy me love” ve diğer birçok parçası, Supertramp Girl Friend, Smokie'den Who the f...is Alice, Sezen Aksu'dan Rakkas, 80’lerden bir çok parçaJ

 

GITMEK ISTEDIGINIZ YER: Meksika, Brezilya-Rio Festivali, Yetenekli Bay Ripley filminin de geçtiği İtalya’nın Procida’sı, Bora Bora Adaları, Las Vegas’ta kumar oynamak ve eşimle sahte Elvis Presley şahitliğinde yeniden evlenmek, Chicago’da siyahilerin müzik yaptığı caz bar.

 

EN YAKIN ÜC BLOG ARKADASINIZ: Bence herkes çok samimi ve dost ama daha sık yorumlaştığımızdan ötürü daha yakından tanıdıklarım Ebru Akın, Çocukla Çocuk’un Fulya ve Özlem’i, Senem, Nagehan, Zerrin, Nil, Melek

 

UNUTAMADIGINIZ BIR ANI: Balık hafızama rağmen unutulmaz çok güzel anılarım var…Eşimle ilk yemeğe çıktığımızda yaşadığımız komiklikler bu aralar en çok andıklarımızdan…

 

BURCUNUZ: Koç

 

ILGILENDIGINIZ SPOR DALI, YOKSA TUTTUGUNUZ TAKIM: Yıllarca step yaptım(görseniz inanmazsınız ama!!) Fenerbahçeyi tutuyorum, usulen, bir oyuncusunu bile sayamamJ

 

IDEAL BIR KADIN NASIL OLMALI: Ben erkek olsam bir kere neşeli kadın isterim, ordunun içine salsam ona güvenilecek kadın isterim. Erkeğine saygı duyan, yalan söylemeyen, güçlü, genel kültürü yüksek, işinde başarılı olmalı. Stili olmalı, hangi ortama nasıl giyinileceğini bilmeli ve bakımlı da olmalı.

 

IDEAL BIR ERKEK NASIL OLMALI: Erkek kibar olmalı. Eşine saygılı olmalı. Kadın ruhundan anlamalı, temiz ve bakımlı olmalı. Sosyal olmalı.

 

TEKNOLOJININ GELISMESI OLUMLU MU OLUMSUZ MU: Avantajları olduğu kadar dezavantajları da var tabii…ama ben hep olumlu yönlerinden faydalandım.

 

ICAT EDILMESEYDI NE YAPARDIM BILMIYORUM DEDIGINIZ ŞEY: Beyaz eşyalar, bilgisayar.

 

INSANLARIN SÖZLERINE MI YOKSA GÖZLERINE MI INANMALI: Gözler çoğunlukla her şeyi söyler, doğru bakmasını bilirseniz… Ama benim en inandığım şey ne göz ne de sözdür, davranışlardır.

 

HAYATTAKI SEVINC KAYNAGINIZ: Ailem, kızım, küçük mutluluklar

 

HAYATTAKI EN BÜYÜK KORKUNUZ: Sevdiklerimi kaybetmek

 

MANTIK EVLILIGIMI YOKSA ASK EVLILIGIMI: Sevgi ve mantığın beraber olduğu evlilik

 

EN SEVDIGINIZ YEMEK: Tatlı(çikolatalı tatlılar,un helvası, irmik helvası), unlu mamül, et, pilav

 

EN SEVMEDIGINIZ YEMEK: Kapuska gibi tencerede pişen sulu sebze yemekleri, tatlı ekşi soslu Çin yemekleri, fizyon mutfağı.

 

BLOG SAHIBI ILE ILGILI DÜSÜNCELERINIZ: Senem; ailesine düşkün, inançlı, kendini geliştirmeyi seven, zevkli, sevgi dolu güzel bir insan…

 

 

Gülümsemenin grip gibi bulaşıcı olduğunu anlatan yazısı ve kardeşimle benim hep biri sen biri ben dediğimiz maymunlarıyla bizi çok güldüren bu resimle ben de aşağıdakileri sobeliyorum:

www.misssgibi.com

www.meleginmarifetleri.blogspot.com

www.guldenelkan.blogcu.com

www.Nagork.blogcu.com

www.kibeleninmutfagi.blogspot.com

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !